Guns'n'Roses Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Informacije o pesmama

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Informacije o pesmama Empty Informacije o pesmama Čet Feb 03, 2011 1:47 pm

Rocket_Queen

Rocket_Queen
Admin

"Welcome to the Jungle"
Pesma je izdata kao bendov drugi singl, 3. oktobra 1987. i dostigla 7. mesto na Bilboard Hot listi i 67. mesto na UK Singles Chart. 2009. godine VH1 ju je proglasio za najbolju hard rock pesmu svih vremena.

"Out ta Get Me"
Reči pesme se fokusiraju na stalne probleme pevača sa zakonom, u mladosti. Slash je rekao da je napisana brže čak od "Welcome to the Jungle", zapravo za manje od 3 sata.

"Paradise City"
Slash u svojoj autobiografiji navodi da je pesma napisana u zadnjem delu iznajmljenog kombija pri povratku sa koncerta iz San Franciska. Duff McKagan i Izzy Stradlin su počeli da sviraju zajedno, Slash je pevušio melodiju kada je Axl počeo da peva "Take me down to the Paradise City". Slash je na to dodao "Where the grass is green and the girls are pretty". Axl je ponovo otpevo prvi stih kada se Slash ubacio sa "Where the girls are fat and they've got big titties" a Axl završio sa "Take ... me ... home!" Slash-u se više svidela njegova verzija pesme ali bend nije delio njegovo mišljenje.

"Sweet Child O' Mine"
Ovo je deveta numera na albumu i njihov treći singl. Pesma je objavljena 3. avgusta 1988., pesma je dostigla prvo mesto na Bilboard Hot listi i postao prvi i jedini singl benda koji je dostigao prvo mesto u SAD-u. Pesma je dostigla 6. mesto na UK Singles Chart. Napisana je o Axl-ovoj, u to vreme, devojci Erin Everly.

"You're Crazy"
Pesma je prvobitno napisana kao akustična ali je prepravljena za Appetite for Destruction. Sporija, akustična verzija je snimljena kasnije za G N' R Lies. Prvobitan naslov za pesmu bio je "Fucking Crazy".

"Anything Goes"
Ovo je jedna od najranijih napisanih peasama benda, napisana još 1981. godine i njen prvobitni naslov bio je "My Way, Your Way".

https://gunsnroses.serbianforum.info

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu